انواع پارچه های بیمارستانی

انواع پارچه های بیمارستانی کدام‌اند؟

پارچه های بیمارستانی از تنوع بالایی برخوردار هستند و در هر بخش از بیمارستان از نوع خاصی از این پارچه ها استفاده می‌شود. برای خرید عمده پارچه بیمارستانی نیاز است تا درباره انواع منسوجات بیمارستانی آگاهی کاملی داشته باشید. برای آگاهی از این مسئله سوال اصلی که به ذهن‌تان خواهد رسید، آن است که انواع پارچه های بیمارستانی کدام‌اند؟ در این مقاله قصد داریم به صورت کامل به توضیح انواع پارچه بیمارستانی بپردازیم تا در هنگام خرید این محصول دچار سردرگمی نشوید.

مصارف انواع پارچه های بیمارستانی

هر بیمارستان از مدل‌های مختلف پارچه در بخش‌های گوناگونی استفاده می‌کند که این انتخاب با ویژگی پارچه مرتبط است.

  • لباس بیماران
  • روتختی بیمارستان
  • لباس پرسنل
  • روپوش پزشکی و پرستاری
  • روپوش جراحان
  • منسوجات اتاق عمل
  • انواع حوله
  • لباس نوزادان
  • نظافت

موارد نامبرده بخش‌هایی هستند که هر بیمارستان با توجه به ویژگی هر پارچه و میزان قدرت خریدی که دارد، اقدام به سفارش به کارخانه نساجی می‌کند. خرید پارچه بیمارستانی برای هر بخش از بیمارستان طی سفارشاتی عمده و تیراژ بسیار زیاد است. نظافت بیمارستان و ضد عفونی کردن انواع منسوجات بسیار اهمیت دارد و به همین خاطر بسیاری از پارچه ها در این مراکز بصورت یکبار مصرف استفاده می‌شوند.

همانطور که قبلا گفته شد برای هر بخش از بیمارستان باید پارچه ای مناسب خریداری شود که کارخانه‌های نساجی پارچه با اطلاع دقیقی از این موضوع بهترین پارچه های بیمارستانی را تولید می‌کنند.
برای خرید و فروش انواع پارچه های بیمارستانی نیز باید با کارخانه تولید کننده ارتباط داشته باشید.

پارچه لباس بیماران

با توجه به شرایطی که بیماران دارند، پارچه های لباس بیمار نیز باید ویژگی‌های متفاوتی داشته باشند. جنس پارچه لباس بیمار نباید بدن نما باشد و بهتر است، سبک و رنگبندی شادی داشته باشند.
معمولا برای دوخت لباس بیمار از پارچه تترون استفاده می‌شود که با الیاف پلی استر و ویسکوز بافته و تشکیل شده‌اند. بسیاری از بیمارستان‌ها برای کاهش هزینه‌های تولید لباس بیمار، از پارچه های فلامنت و فلامنت پنبه نیز استفاده می‌کنند.
قیمت خرید پارچه فلامنت و فلامنت پنبه بیمارستانی ارزان‌تر از پارچه تترون بیمارستانی است که قطعا لطافت و نرمی آن‌ ها نیز از پارچه تترون کمتر است.

انواع پارچه های بیمارستانی

پارچه فلامنت پنبه طرحدار، پارچه تترون طرحدار و پارچه فلامنت چهارخانه نیز از پارچه های مورد مصرف برای دوخت لباس بیماران هستند. پارچه اسپان باند بیمارستانی یکی دیگر از انواع پارچه لباس بیمار است که با توجه به مشخصاتی که دارد به عنوان لباس‌های یکبار مصرف انتخاب می‌شود.
قیمت فروش پارچه اسپان باند بیمارستانی نیز بسیار ارزان است و در تمامی مراکز درمانی از آن‌ها استفاده می‌شود.

انواع پارچه های بیمارستانی

پارچه روتختی بیمارستان

بیمارستان با توجه به هزینه‌ای که برای تولید روتختی در نظر گرفته است، از مدل‌های مختلف پارچه تترون، پارچه فلامنت، پارچه فلامنت پنبه و حتی برای دوخت رو تختی یکبار مصرف از پارچه اسپان باند استفاده می‌کنند.
اما اگر بخواهند از جنس‌های بهتر با دوامی بیشتر استفاده کنند، انتخاب آن‌ها برای تولید روتختی بیمارستان، پارچه ترگال و کجراه در رنگ‌های مختلف است.
همچنین در بخش‌هایی از بیمارستان که بیماران کنترل ادرار نداشته باشند، از پارچه های برزنت ضد آب استفاده می‌کنند.

پارچه لباس پرسنل

لباس پرسنل و کارکنان هر بخش از بیمارستان یکبار مصرف نیست و البسه دوخته شده مدام شستشو خواهد شد. انواع پارچه ترگال کجراه و فاستونی از بهترین پارچه های لباس پرسنل هستند. به طور کلی هر مرکز درمانی با توجه به هزینه‌ای که برای دوخت لباس پرسنل در نظر گرفته است، اقدام به خرید عمده پارچه های پرسنل بیمارستانی می‌کند.

انواع پارچه های بیمارستانی

پارچه روپوش پزشکی و پرستاری

پارچه های ترگال و کجراه سفید رنگ از پر فروش‌ترین پارچه ها جهت دوخت روپوش‌های پزشکی و پرستاری هستند. چنانچه قصد تولید روپوش‌های ضخیم و با دوام‌تری را داشته باشید باید از پارچه کجراه استفاده کنید. قیمت خرید عمده پارچه های ترگال و کجراه سفید بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

انواع پارچه های بیمارستانی

پارچه روپوش جراحان و منسوجات اتاق عمل

بهترین پارچه های اتاق عمل پارچه های ترگال و کجراه ضد آب ژاول هستند. این نوع از پارچه ها دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد شوینده قوی هستند و به همین دلیل با شستشوی مداوم دچار رنگ پریدگی و افت کیفیت نمی‌شوند. رنگبندی این پارچه های معمولا بصورت ترگال کجراه سبز بیمارستانی و در برخی موارد به رنگ کاربنی نیز است.

پارچه انواع حوله

حوله های بیمارستانی یکی دیگر از پرمصرف‌ترین پارچه های بیمارستانی هستند. انواع حوله در بیمارستان به صورت یکبار مصرف عرضه می‌شوند و در بخش‌های گوناگون بیمارستان استفاده می‌شوند اما پرمصرف‌ترین آن‌ها مربوط به بخش زایمان است.

انواع پارچه های بیمارستانی

پارچه لباس نوزادان

با توجه به آنکه لطافت و نرمی پارچه لباس نوزادی اهمیت ویژه‌ای دارد و حتما باید به این موضوع توجه شود. پارچه های بیمارستانی نوزادان را از پارچه های تریکویی انتخاب می‌کنند که معمولا از آن‌ها برای تولید پوشاک با کیفیت و لطیف استفاده می‌شود. پارچه تریکو پنبه‌ای بصورت عمده از کارخانه خریداری می‌شود.

پارچه های نظافت

جهت نظافت محیط بیمارستان از پارچه های متعددی استفاده می‌شود اما برخی از آن‌ها در چنین مراکزی مصارف بیشتری خواهند داشت. برای مثال خرید عمده پارچه زنبوری و تنظیف معمولا برای نظافت مراکز مختلف انجام می‌شود. الیاف پنبه‌ای اینگونه پارچه جذب بسیار خوبی از آب دارند و حتما به عنوان پارچه جهت نظافت انتخاب و خریداری می شوند.

قیمت عمده پارچه های بیمارستانی

بیمارستان حجم انبوهی از پارچه را برای مصارف نامبرده سالانه سفارش می‌دهد و از طریق مناقصه دوخت منسوجات را در اختیار دوزندگان قرار می‌دهد. رقابت در مناقصه‌های بیمارستان بسیار مشکل است و تنها با قیمت ارزان محصولات می‌توان در چنین مناقصه‌ای پیروز شد.

قیمت عمده انواع پارچه های بیمارستان با یکدیگر یکسان نیستند و قیمت هر پارچه ای با نوع الیاف و ضخامتی که دارد، مشخص می‌شود. قیمت پارچه های بیمارستانی در هر شهر نیز متفاوت است. برخی از تولیدی‌های منسوجات بیمارستانی دسترسی به بازارهای اصلی پارچه ندارند و همین امر باعث افزایش قیمت خرید عمده پارچه بیمارستانی می‌شود.
معمولا در شهر های بزرگ مانند اصفهان، تهران و یزد که پخش کنندگان اصلی پارچه در کشور هستند، قیمت عمده پارچه بیمارستانی ارزان‌تر است. اما برای خرید پارچه بیمارستانی به قیمت ارزان، پیشنهاد می‌کنیم حتما با کارخانه و نمایندگان فروش‌شان در ارتباط باشید.

خرید انواع پارچه بیمارستانی از کارخانه

کارخانه‌های نساجی پارچه بیمارستانی انواع پارچه فلامنت، فلامنت پنبه، تترون، ترگال و کجراه و … را بصورت عمده تولید می‌کنند. خرید مستقیم از کارخانه برای پیشرفت در کار و کسب سود بیشتر بسیار تاثیر گذار است. مسلما زمانی که با کارخانه تولیدی پارچه بیمارستانی ارتباط بگیرید قیمت خرید پارچه بسیار ارزان‌تر از بازار خواهد بود.

خرید ارزان قیمت پارچه بیمارستانی یکی از مزایای خرید از کارخانه است و امکان سفارش پارچه در متراژ بسیار زیاد، تحویل سفارش در کمترین زمان، امکان سفارش پارچه با رنگ دلخواه و … از جمله مزایای دیگر خرید پارچه از کارخانه است. امروز به راحتی می‌توانید به کارخانه نساجی پارچه بیمارستانی دسترسی داشته باشید و تولیداتشان را از نزدیک مشاهده کنید. ارسال سفارشات نیز از طریق باربری و اتوبوسرانی خرید مستقیم از کارخانه را سرعت بخشیده است و مشتریان بدون صرف هزینه اضافی می‌توانند انواع پارچه بیمارستانی را به قیمت ارزان تهیه کنند.

5 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *