مصارف انواع پارچه فاستونی

مصارف انواع پارچه فاستونی

زمانی که وارد بازار پارچه فروشان می‌شویم با هزاران طرح و رنگ مختلف از پارچه روبرو می‌شویم که هریک دارای خصوصیات ویژه‌ای هستند. در میان تمامی این پارچه ها، انواع پارچه فاستونی برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مصارف عمده و متنوع این پارچه باعث شده تا نساجی‌ها آن را در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی طراحی و تولید کنند تا متناسب با تمامی سلیقه‌ها و نیاز‌ها باشد. در ادامه این مقاله قصد داریم تمامی مصارف انواع پارچه فاستونی را بررسی کنیم تا در هنگام خرید این پارچه بتوانیم بهتر تصمیم بگیریم.

استفاده از انواع پارچه فاستونی برای دوخت کت و شلوار

کت و شلوار از کاربردی‌ترین البسه برای آقایان است که از زمان‌های گذشته تا به امروز از آن بسیار استفاده می‌شود. این لباس در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی تولید تولیدکنندگان به بازار عرضه می‌شود. از اصلی‌ترین پارچه هایی که برای دوخت این لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد، انواع پارچه فاستونی است. دلیل اهمیت این پارچه برای دوخت کت و شلوار مردانه خوش فرم بودن و بافت خاص آن است. همچنین طرح‌های متنوع این پارچه امکان انتخاب را برای تولیدکننده و مشتری فراهم آورده است.

انواع پارچه فاستونی برای دوخت لباس زنانه

تنوع در لباس بانوان بسیار زیاد است و تولیدکنندگان همواره از پارچه های مختلفی برای طراحی و دوخت لباس بانوان استفاده می‌کنند. یکی از این پارچه ها نیز انواع پارچه فاستونی است که از آن برای دوخت انواع مانتو، کت، دامن و شلوار زنانه استفاده می‌شود. دلیل استفاده از پارچه فاستونی برای دوخت لباس بانوان شیک و لوکس بودن این پارچه است.

کاربرد انواع فاستونی برای دوخت لباس فرم

بسیاری از تولیدی‌ها به منظور دوخت لباس فرم مدارس، ادارات، کارخانجات، و شرکت‌ها از پارچه فاستونی استفاده می‌کنند. اهمیت این پارچه برای دوخت لباس فرم ضخامت و دوام بالای آن است تا با شست و شوی مداوم کیفیت آن حفظ شود.

میزان پشم استفاده در انواع پارچه فاستونی

پارچه فاستونی با درصد‌های مختلفی از الیاف مصنوعی و پشم به صورت ترکیبی تولید می‌شود. درصد پشمی که در انواع پارچه فاستونی قرار دارد، می‌توان از صفر تا صد باشد ولی درصدهای ۵۵/۴۵، ۷۵/۲۵، ۸۰/۲۰ و ۹۰/۱۰ عمومیت بیشتری دارند. راه حل ساده‌ای برای تشخیص میزان پشم در این پارچه آن است که زمانی که گفته می‌شود، پارچه فاستونی ۵۵/۴۵ است، به معنی آن است که در این پارچه از ۴۵ درصد پشم استفاده شده است.

مزیت استفاده از انواع پارچه فاستونی 

همانطور که گفته شد، میزان پشم موجود در انواع پارچه فاستونی متفاوت است و وجود پشم باعث اهمیت این پارچه میان تولیدکنندگان شده است. دلیل محبوبیت پشم آن است که وجود آن در پارچه باعث حفظ دمای بدن در پارچه می‌شود و به همین دلیل با استفاده از پارچه های پشمی در هوای سرد فرد احساس سرمای کمتری می‌کند. همچنین این پارچه باعث ایجاد تعادل دمای بدن نیز می‌شود و از تعرق جلوگیری می‌کند. 

نکته دیگر آن است که پشم استفاده از انواع پارچه فاستونی باعث افزایش استحکام پارچه می‌شود و از فرد در برابر خطرات نیز محافظت می‌کند. اهمیت دیگری که پارچه فاستونی دارد، آن است که این پارچه رنگ پذیری عالی دارد و به دلیل عدم عبور اشعه‌های ماورا بنفش می‌تواند در سلامتی فرد نیز تاثیرگذار باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *