نحوه نگهداری از انواع پارچه ترگال و تترون

نحوه نگهداری از انواع پارچه ترگال و تترون

زمانی که برای خرید پارچه به بازار می‌روید به رنگ، جنس و قیمت پارچه توجه می‌کنید و آن را می‌خرید اما یکی از نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کرد نحوه نگهداری از پارچه است. هنگامی که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید برای شست و شو پارچه دچار مشکل نمی شوید. برای آشنا شدن با نحوه نگهداری پارچه ترگال و تترون خواندن این مقاله را از دست ندهید.

پارچه ترگال و ویژگی‌های آن

پارچه ترگال یکی دیگر از پرمصرف‌ترین از انواع پارچه بیمارستانی و لباس کار بیشتر استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این نوع پارچه می‌توان به تراکم مناسب، ثبات رنگ، تل نشدن پارچه و مقاومت آن در برابر پارگی اشاره کرد. پارچه ترگال از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر از سایر پارچه‌ها برای دوخت لباس کار است.

پارچه تترون و ویژگی‌های آن

یکی دیگر از انواع پارچه، پارچه تترون است که از الیاف پلی استر ویسکوز تشکیل شده است. این پارچه داری گرماژهای متفاوتی است. از دیگر ویژگی‌های پارچه تترون می‌توان به قیمت مناسب، تنوع رنگ، ساده بودن و لطافت اشاره کرد. از این پارچه برای دوخت لباس نوزاد، پیراهن، چادر، روتختی، مقنعه، یونیفرم، عروسک سازی و … استفاده می‌شود.

نگهداری از پارچه ترگال و تترون

نحوه نگهداری هر پارچه از مهمترین نکاتی است که باید بدانیم. برخی از پارچه ها به دلیل نوع کاربردشان زیاد شسته می‌شوند، مانند لباس کار و لباس فرم مدارس. زمانی که از پارچه ترگال و تترون برای دوخت لباس کار و لباس فرم مدارس استفاده می‌کنیم، باید حتما به نکات نگهداری از آن‌ها توجه کنیم. نحوه شست و شو، خشک کردن و اتو کردن از موارد مهم برای نگهداری این دو پارچه هستند.

Tergal Tetron

شست و شوی پارچه ترگال و تترون

در پارچه ترگال و تترون ار الیاف پلی استر استفاده شده است و برای شست و شو به آب گرم و ملایم نیاز دارند. بهتر است خشک کردن این پارچه‌ها در هوای آزاد انجام شود، نه در خشک کن ماشین لباسشویی. اگر قصد شستن این پارچه را با دست دارید، ابتدا برای وارد شدن فشار کم به ستون فقرات از دستشویی استفاده کنید و برای شستن پارچه از آب ولرم و شوینده خفیف استفاده کنید.

اتو کردن پارچه ترگال و تترون

الیاف پلی استری که در ترگال و تترون قرار دارند، به دلیل داشتن مواد شیمیایی نمی‌توانند دمای بالا را تحمل کنند. برای اتو کردن این نوع پارچه‌ها بهتر است اتو را در دمای پایین قرار دهید و همچنین از بخار آب اتو استفاده نکنید، چرا که پارچه ظاهری براق به خود می‌گیرد.

نساجی‌های مهم تولید پارچه ترگال و تترون

از مهمترین نساجی‌های تولید کننده پارچه ترگال می توان به، نساجی زرنگار، نساجی ترنج، نساجی کویر بافت و نساجی کیمیا اشاره کرد. نساجی‌های تولید کننده تترون در ایران، نساجی احرامی، نساجی ایران ناز، نساجی سپیدار، نساجی سیب و … اشاره کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *