پارچه لباس مدارس

پارچه لباس مدارس و خرید عمده از کارخانه به قیمت ارزان

پارچه لباس مدارس از تنوع بسیار گسترده ای برخوردار است که هر تولیدی و مدرسه بنا بر سلیقه خود و خانواده دانش آموزان سعی در خرید بهترین پارچه را دارند. اما برای خرید عمده پارچه لباس مدارس باید به کدام کارخانه مراجعه کرد؟
تنوع گسترده انواع پارچه های لباس مدارس موجب سردرگمی بسیاری از مشتریان این بخش از پارچه های پوشاک شده است. حساسیت خریداران لباس مدارس و مدیران نیز سبب افزایش حساسیت تولیدی های لباس برای خرید پارچه شده است.
به این صورت بسیاری از دوزندگان لباس مدارس تحقیق گسترده ای در مورد قیمت و‌ جنس مورد نیاز برای دوخت لباس انجام می دهند که در نهایت رضایت اولیا دانش آموزان و مدیران مدارس را به همراه داشته باشد.

در این مقاله سعی داریم که با توضیح کامل انواع پارچه و کارخانه های تولید کننده بسیاری از مشتریان و خریداران جهت خرید پارچه آگاه سازیم.

مشخصات انواع پارچه لباس مدارس چیست؟

عوامل متعددی در انتخاب پارچه برای دوخت فرم مدارس تاثیر گذار است که هریک از تولیدی های پوشاک مدارس اگر تجربه کافی جهت دوخت را نداشته باشند، لزوما باید به چنین نکاتی توجه داشته باشند.

  • جنسیت دانش آموزان
  • آب و هوای استان
  • سنین مختلف دانش آموزان

این سه مورد نامبرده در خرید عمده پارچه تاثیر گذار است و با توجه به چنین مواردی می توانیم یک خرید بسیار عاقلانه ای داشته باشیم.

برای مثال معمولا برای شهرستان هایی که سردسیر هستند باید از پارچه هایی با وزن بیشتر و ضخامت بیشتر استفاده گردد، همچنین برای مناطق گرمسیر از پارچه های نازک تر و‌ خنک تر استفاده می شود که در طول دوره تحصیل دانش آموزان دچار مشکل نگردند.

سنین مختلف دانش آموزان نیز در انتخاب و خرید عمده پارچه مدارس از کارخانه تاثیر گذار است. به این صورت که وقتی قصد تولید لباس فرم مدارس برای سنین بالا و یا دبیرستانی را داشته باشید باید از پارچه هایی با دوام و ضخامت بیشتری بهره بگیرید که در طول مدت تحصیل دچار مشکل و افت کیفیت نگردند.
در همین حال برای دوخت لباس پیش دبستانی و مهدکودک نیز از پارچه های سبک تر و لطیفی استفاده می شود.

اما انواع پارچه جهت دوخت لباس فرم مدرسه کدام است؟

 

پارچه ترگال :

پارچه ترگال از پر فروش ترین پارچه های لباس فرم است که کارخانه های تولید کننده بسیار زیادی انواع پارچه های ترگال را در رنگهای متعدد تولید و تکمیل می کنند.
هر متر پارچه های ترگال ۲۴۰ گرم است که از الیاف پلی استر و‌ ویسکوز جهت تولید انواع پارچه ترگال استفاده می شود.

عرض پارچه ترگال ۱۵۰ سانتی متر است که با طاقه های ۴۰ متری در بازار عرضه می گردند. معمولا از پارچه ترگال جهت دوخت مانتو و شلوار مدارس دخترانه و فرم مدارس ابتدایی استفاده می شود.

بهترین کارخانه پارچه ترگال :

همانگونه که قبلا گفته شده کارخانه های نساجی بسیاری انواع ترگال را تولید می کنند که قطعا کیفیت نخ و رنگ آنها یکسان نخواهد بود و برخی از آنان هر ساله جهت دوخت لباس فرم مدرسه استفاده می گردند.
پارچه ترگال فدک، پارچه ترگال تک، پارچه ترگال مهنام، زرین پود، آیدین، البرز، کیمیا، آذین و … از جمله کارخانه های مطرح در زمینه تولید و عرضه انواع ترگال مدارسی می باشند.

پارچه لباس مدارس

پارچه لباس مدارس

پارچه کجراه :

پارچه کجراه یکی دیگر از پر فروش ترین پارچه های جهت دوخت و تهیه فرم مدارس پسرانه و دخترانه است که نسبت به پارچه ترگال از قیمت بیشتری برخوردار است.

تفاوت پارچه کجراه و ترگال چیست؟

پارچه های کجراه همانند پارچه ترگال از الیاف پلی استر و‌ ویسکوز تشکیل شده است که ضخامت بیشتری به نسبت دارچه ترگال دارد و همچنین از بافت کج برخوردار است و به همین دلیل به کجراه شهرت دارد.
وزن هر متر پارچه های کجراه ۲۸۰ گرم است که همانند انواع پارچه ترگال بصورت طاقه های ۴۰ متری در عرض ۱۵۰ تولید و به فروش می رسند.
ضخامت بیشتر پارچه های کجراه موجب می شود که تولید های فرم مدارس از آن برای دوخت شلوار پسرانه و مانتو شلوار های دخترانه استفاده کنند.

کارخانه های تولید کننده پارچه کجراه :

کارخانه تک، فدک، مهنام، زرین پود، آیدین، البرز، کیمیا، آذین، کوپر بافت و … تعدادی از کارخانه های تولید کننده انواع پارچه های کجراه هستند.
کیفیت نخ و رنگ پارچه های تولید شده از این کارخانجات سبب شده است که هرساله بسیاری از تولیدی های پوشاک بدون نگرانی و دغدغه ای از رنگبندی های متنوع کج راه این نساجی ها خریداری کننده.

پارچه لباس مدارس

پارچه لباس مدارس

پارچه فاستونی :

از پر فروش ترین پارچه های مصرفی جهت دوخت شلوار های مدارس پسرانه، انواع پارچه فاستونی است که کارخانه های نساجی و پشمبافی بسیار زیادی در تولید اینگونه پارچه ها فعالیت می کنند.

تنوع قیمت در بازار پارچه در مورد انواع پارچه های فاستونی بسیار زیاد و گسترده است که همین امر موجب نگرانی تولیدی های لباس فرم شده است.
بدون شک نام پارچه های شبه فاستونی را شنیده اید، اما مشخصات پارچه های شبه فاستونی چیست؟

پارچه فاستونی به آن دسته از پارچه هایی گفته می شود که از الیاف پشم در تولید انواع آن استفاده گردد که همین عامل نیز سبب افزایش قیمت پارچه می گردد.
حال چنانچه در تولید پارچه های کت شلواری فاستونی به جای پشم از پلی استر و ویسکوز بهره گیرند، شبه فاستونی شناخته می شوند و قیمت فروش آنها نیز ارزانتر است.

پارچه های مطهری، جامعه، مقدم، عالیجناب، توس و … از جمله کارخانه های پشمبافی است انواع پارچه فاستونی را با درصد های مختلف پشم تولید و به فروش می رسانند.
همچنین زرین فاستون، بدر نصف جهان، اندیکو، مه فاستون، سهند، فدک، کشمیر، عالی مقام، عتیق و … از جمله تولید کنندگان پارچه های شبه فاستونی هستند که به دلیل ارزان قیمت بودن برای دوخت لباس مدارس بسیار طرفدار دارند.

عرض پارچه های فاستونی چقدر است؟

پارچه فاستونی و شبه فاستونی در عرض های ۱۵۰ و ۱۶۰ سانتی متر تولید می گردند که متراژ طاقه های تولید شده معمولا ۳۰ متر می باشد.

پارچه لباس مدارس

پارچه لباس مدارس

پارچه تترون مدارسی :

پارچه های تترون به دلیل کاربرد بسیار زیاد در پارچه های فرم مدارس، آن دسته از پارچه های پر فروش در فصل دوخت فرم مدارس است. کاربرد پارچه های تترون برای فرم مدارس چیست؟

  • دوخت انواع پیراهن
  • دوخت مقنعه
  • خرجکار لباس مدارس

سه مورد نامبرده از جمله مصارف انواع پارچه تترون برای فرم مدارس دخترانه و‌ پسرانه در مقاطع تحصیلی مختلف است که در برای هر مورد کیفیت پارچه اهمیت زیادی دارد.
پارچه تترون تنوع بیشتری به نسبت سایر منسوجات از لحاظ عرض پارچه را دارد.
عرض ۹۰ سانتی متر، ۱۱۰ سانتی متر،  ۱۵۰ سانتی متر، ۱۸۰ سانتی متر، ۲ متر و ۳ متر از عرض های پارچه تترون است که هرکدام با توجه به الگو دوخت و مورد مصرفی کاربرد دارند.
برای مثال معمولا از عرض ۹۰ سانتی متر برای دوخت انواع مقنعه استفاده می گردد. اما چرا برخی از تولیدی ها از عرض ۱۵۰ سانتی متر استفاده می کنند؟

زمانی که قصد تولید مقنعه برای مدارس ابتدایی یا مهدکودک را داشته باشیم، به دلیل کوچکتر بودن سایز الگو، می توان در هر متر پارچه تعداد دو مقنعه را تولید کرد و از لحاظ اقتصادی برای دوزنده مقرون به صرفه است.
همچین برای دوخت مقنعه بزرگسال می توان از عرض ۱۸۰ به همین شکل استفاده کرد و هزینه های پارچه مصرفی را کاهش دهیم.

پیراهن مدارس پسرانه :

برای دوخت پیراهن های فرن مدارس پسرانه از پارچه های تترون با عرض ۱/۵ استفاده می گردد که تنوع رنگ جهت دوخت پیراهن پسرانه بسیار گسترده است.
پارچه های تترون معمولا بصورت طاقه های ۴۰ متری در طیف گسترده رنگ در کارخانه های مختلف تولید و در بازار پارچه عرضه می گردند.

به دلیل ارتباط مستقیم پارچه تترون با بدن، حساسیت تولیدی های لباس و اولیا دانش آموزان برای خرید پارچه لطیف و‌ زیر دست نرم بیشتر از سایر پارچه ها می باشد.

کارخانه های تولیدی پارچه تترون کدامند؟

کارخانه بروجرد، سعادت، درنا، عمید، سیب، سهند، پارس، فیلور و …از جمله تولید کنندگان پارچه های تترون هستند که کیفیت و قیمت هرکدام با توجه به نوع نخ و کیفیت رنگرزیشان متفاوت است.

پارچه تترون درنا

پارچه تترون درنا

پارچه پیراهنی طرحدار :

پارچه های پیراهنی طرحدار چهارخانه و راه راه بخشی جداناپذیر از لباسهای فرم مدارس دخترانه و پسرانه هستند.
دلیل جذابیت این بخش بخاطر طرح و زیبایی خاصی است که به لباس مدارس می بخشد و باعث جذابیت لباس خواهد شد و از سادگی لباس کاسته می شود.

پارچه های پیراهنی علاوه بر این که به عنوان پارچه اصلی برای دوخت پیراهن مدارس پسرانه انتخاب می شود، خرجکار مانتو و لباس های فرم مدارس سایر مقاطع تحصیلی هستند.

قطعا کاربرد وسیع انواع پارچه های چهارخانه و راه راه طرحدار را در فرم های مدارس مشاهده کرده اید و برای زیبایی بیشتر از آنها استفاده می شود.
رنگ و طرح پارچه های پیراهنی را متناسب با پارچه اصلی انتخاب می کنند که در یک طیف رنگ باشند و لباس فرم شکیل تر گردد.

مشخصات پارچه های پیراهنی چهارخانه و طرحدار چیست؟

کیفیت جنس پارچه های پیراهنی با یکدیگر یکسان نیست و با توجه به نخی که جهت تولید آن استفاده می شود در زیر دست و لطافت نهایی پارچه طرحدار تاثیر گذار است.
معمولا جنس پارچه های پیراهنی که برای لباس فرم استفاده می شود از ویسکوز و یا پنبه تشکیل شده است که قطعا پارچت های پنبه ای گرانتر از پارچه های پلی استر و ویسکوز خواهد بود.

بهترین کارخانه های تولید کننده پارچه پیراهنی مدارسی کدام اند؟

پارچه های پیراهنی مدارسی پسرانه و دخترانه بسیاری توسط کارخانه های نساجی اصفهان و یزد تولید می شوند که قطعا میان آنها تعداد اندکی عنوان بهترین را کسب کرده اند.
زمانی یک پارچه مدارسی به عنوان جنس خوب یا بهترین شناخته می شود که در طول دوره تحصیل دچاد افت کیفیت رنگ و بافت نگردد. پارچه های بوریا، شمیم اردکان، آیدین، ونوس طلایی، فانوس طلایی، زرنگار، فخر تکس، آرینا، ممتاز و … از جمله برترین پارچه های پیراهنی مدارسی هستند.

پارچه پیراهنی بوریا

پارچه پیراهنی بوریا

خرید اینترنتی پارچه لباس مدارس:

خرید عمده انواع پارچه هم اکنون به صورت حضوری و یا غیر حضوری از طریق سایت های معتبر امکان پذیر است.
چنانچه با مراکز فروش اینترنتی معتبر انواع پارچه در ارتباط باشید، با خرید غیر حضوری می توانید از انواع هزینه های اضافی پیشگیری کنید و به قیمت کارخانه خریداری کنید.
با خرید حضوری امکان دسترسی به تنوع گسترده پارچه های مدارسی را نخواهید داشت اما با ارتباط مستقیم با مراکز فروش عمده به راحتی می توانید حجم وسیعی از محصولات تولید شده برای فرم مدارس را مشاهده کنید و هر آنچه که مورد پسند خودتان و مدیران مدارس هست انتخاب و خریداری کنید.

با خرید اینترنتی پارچه طرح های متنوع تری را می توانید برای تولید لباس مدارسی انتخاب کنید و در نهایت با عرضه پوشاک مدارسی بسیار جذاب، رضایت اولیا و مدیران مدارس را جذب محصولات خود کنید و در نهایت ضمانت سفارش دوخت فرم های سال بعد مدرسه را نیز کسب کرده اید.

خرید اینترنتی پارچه

خرید اینترنتی پارچه

نکات مهم خرید پارچه فرم مدارس:

همانگونه که در جریان وضعیت بازار های فعلی پارچه پوشاک هستید، فضای رقابتی در این حوزه افزایش یافته است و کسب سفارش تولید و‌ دوخت پوشاک مدارس بسیار دشوار است.
انتخاب پارچه جهت تولید پوشاک مدارسی بسیار اهمیت دارد و پس از آن درجه کیفیت دوخت مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین قدم اول جهت ارایه فرم مدارس با کیفیت، خرید بهترین پارچه های مورد نیاز از کارخانه های نساجی تولید کننده است.

پارچه ای که جهت دوخت انتخاب می کنید باید از لحاظ کیفیت شامل مشخصاتی باشد که در مدت تحصیل موجب نارضایتی اولیا و دانش آموزان نباشد.
به دلیل شستشو مکرر لباس های مدارس، نوع پارچه خریداری شده باید به نحوی باشد که در صورت شستشو های مداوم دچار رنگ پریدگی و افت کیفیت رنگ نگردد.
همچنین برخی از پارچه های بعد از مدتی کیفیت بافتشان کاسته می شود و به اصطلاح عام میان مشتریان دون دون خواهند شد که در زمان خرید باید بررسی گردند.

آیا می دانید راه حل خرید پارچه جنس خوب چیست؟

بدون شک در چنین مواردی که فرصت آزمون و خطا پارچه را نخواهیم داشت، بهترین راه حل خرید پارچه از کارخانه های نساجی با تجربه در زمینه تولید پارچه مدارسی است.
بنابراین توصیه می کنیم جهت کاهش قیمت خرید پارچه به سراغ کارخانه های متفرقه نروید و جهت تولید فرم های مدارس چنین ریسکی را انجام ندهید.

پارچه لباس مدارس

پارچه لباس مدارس

قیمت خرید پارچه مدارسی از کارخانه :

برای خرید ارزان قیمت انواع پارچه های ترگال، کجراه، پیراهنی، فاستونی و‌ تترون مستقیما با نمایندگان اصلی فروش پارچه های کارخانه نساجی ارتباط بگیریم و انواع پارچه را به نرخ تولید خریداری کنید.
با چنین شرایطی که برخی از نمایندگان فروش پارچه محیا کرده اند، علاوه بر خرید پارچه از کارخانه های با کیفیت، نرخ خرید پارچه نیز ارزانتر خواهد شد و موجب افزایش سود مشتریان نیز می گردد.
بنابراین با کمترین هزینه می توان بهترین پارچه های مدارسی را تهیه کنیم و علاوه بر ارایه پوشاک مدارسی با کیفیت، رضایت مشتریان را جهت سفارش دوخت لباس های سال بعد مدارس را نیز کسب کنیم.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *