خرید پارچه بیمارستانی

راهنمای خرید پارچه بیمارستانی از کارخانه نساجی اصفهان

خرید پارچه بیمارستانی زمانی می توانید عاقلانه و صحیح انجام شود که با راهنمای کامل بهترین پارچه را از کارخانه های نساجی بخصوص کارخانه های شهر اصفهان خریداری گردد.
شهرت کارخانه های نساجی تقریبا برای تمامی تولیدی های پوشاک به خوبی آشنا است و خریداران نیز تمایل به خرید پارچه از نساجی های اصفهان را دارند.
علت این شهرت حضور بیشترین کارخانه های نساجی فعال تولید کننده پارچه در استان اصفهان است که بیشترین پارچه های مورد نیاز بازار های کشور را تامین می کند.

اگر تولیدی البسه بیمارستانی داشته باشید تا حدودی با انواع پارچه های بیمارستانی آشنایی دارید.
در این مقاله سعی داریم تولید کنندگان لباس و منسوجات بیمارستانی را با انواع پارچه مراکز درمانی و کارخانه های تولید کننده آشنا کنیم.

انواع پارچه مراکز درمانی و راه خرید پارچه بیمارستانی چیست؟

 • پارچه تترون
 • پارچه فلامنت
 • پارچه فلامنت پنبه
 • پارچه ترگال و کجراه
 • پارچه اسپان باند
 • پارچه پنبه ای
 • پارچه برزنت
 • پارچه تریکو نوزادی
 • پارچه حوله ای

این پارچه های بیشترین کاربرد را در بیمارستان ها دارد که با توجه به مشخصات هریک از آنها، برای بخشی از مراکز درمانی استفاده می گردند.
آیا با مشخصات انواع پارچه بیمارستانی آشنا هستید؟

خرید پارچه تترون بیمارستانی :

پارچه های تترون از پر فروش ترین پارچه های بیمارستانی است که خرید عمده پارچه تترون معمولا برای دوخت لباس های بیمارستانی انجام می گردد.
البته کاربرد پارچه تترون فقط مربوط به البسه بیمارستانی نیست و برای رو تختی بیمارستان نیز به وفور استفاده می شود.
پارچه های تترون در کارخانه های نساجی اصفهان در عرض های مختلف تولید می شود که برای دوخت لباس بیمارستانی از عرض های ۱/۵ و ۳ متر استفاده می شوند.
همچنین معمولا برای دوخت رو تختی های بیمارستان از عرض ۲ و ۳ متر استفاده می گردد و می توان بهترین رو تختی را تهیه کرد.

پارچه تترون صورتی و آبی بیمارستانی بصورت انبوه در کارخانه های نساجی شهر اصفهان تولید می شوند که به دلیل تقاضای بسیار زیاد برای خرید عمده پارچه تترون، به راحتی می‌توان با کارخانه نساجی ارتباط بگیریم و سفارشات عمده را در اسرع وقت تحویل بگیریم.

فروش پارچه های تترون بیمارستانی :

پارچه های تترون جهت دوخت لباس های بیمارستان اغلب بصورت عمده خرید و فروش می گردد. تیراژ خرید پارچه تترون برای مراکز درمانی بسیار زیاد است و حتی تولیدی های کوچک نیز در ماه حدود چندین هزار متر پارچه را خریداری می کنند.
پارچه تترون صورتی و آبی عرض ۱/۵ سانتی متر بصورت طاقه های ۱۰۰ متری و عدل های ۵۰۰ متری به فروش می رسند. همچنین پارچه تترون عرض ۳ متر بصورت عدل ۲۴۰ متری با طاقه های ۴۰ متری طاقه پیچی می گردند و در بازار عرضه می شوند.
البته انواع تترون با عرض های دیگر مانند ۹۰ سانتی متر و ۲ متر نیز تولید می گردند که برای مصارف متعدد خرید فروش خواهند شد.
خرید پارچه بیمارستانی از طریق این سامانه امکان پذیر است.

خرید پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه فلامنت بیمارستانی :

پارچه های فلامنت از آن دسته از پارچه های ارزان قیمت بیمارستانی است که معمولا در اکثر بیمارستان ها بخصوص مراکز درمانی دولتی شاهد بهره گیری از این پارچه هستیم.
همانگونه که مشخص است، نام این پارچه از الیاف آن گرفته شده است و‌ تار و پود این پارچه از فلامنت تشکیل شده است. هر بیمارستان بنا بر تصمیم مدیران خود ممکن است استفاده مختلفی از پارچه فلامنت داشته باشد.
اما معمولا برای تولید لباس های بیمارستانی، ملحفه، روسری البسه بانوان و … کاربرد دارند.

فروش پارچه فلامنت بیمارستانی :

پارچه های فلامنت نیز همانند پارچه تترون به دلیل تقاضای بسیار زیاد، بصورت عمده توسط بیمارستان و تولیدی های البسه بیمارستان خریداری می گردد.
کارخانه های تولید کننده پارچه فلامنت این محصول را در عرض ۱۵۰ سانتی متر با رنگ های سفید، صورتی و آبی تولید می گردند.
طاقه های پارچه فلامنت اگر بصورت کتابی پیچیده شده باشند با متراژ ۵۰ متر، عدل بندی ۵۰۰ متر و اگر بصورت رولی طاقه پیچی شده باشند با متراژ ۱۰۰ و ۱۵۰ متر بسته بندی و به فروش عمده خواهند رسید.
قیمت خرید پارچه بیمارستانی را به روز استعلام نمایید.

پارچه فلامنت پنبه بیمارستانی :

انواع پارچه فلامنت پنبه مشخصات مشابهی با پارچه فلامنت دارد که تنها تفاوت میان آنها وجود الیاف پنبه در بافندگی این پارچه پر مصرف است.
کاربرد و مصارف پارچه های فلامنت پنبه موارد مشاهبهی مانند فلامنت خواهد داشت اما به دلیل وجود پنبه در این پارچه از زیر دست نرم تری برخوردار است.

استفاده از پنبه در این پارچه علاوه بر افزایش کیفیت و لطافت پارچه، موجب افزایش قیمت نهایی پارچه تولید شده نیز خواهد شد.

پارچه فلامنت بیمارستانی

پارچه فلامنت بیمارستانی

پارچه های ترگال و کجراه بیمارستانی :

یکی دیگر از پارچه های پر مصرف در بیمارستان، انواع ترگال و کجراه است که در تمامی فصل های سال جهت دوخت البسه و‌ منسوجات گوناگون، از این پارچه استفاده خواهد شد.

تفاوت میان پارچه ترگال و‌ کجراه چیست :

پارچه ترگال و‌ کجراه از الیاف فلامنت – پلی استر ویسکوز تشکیل شده اند که تفاوت میان این دو پارچه در وزن پارچه و نحوه بافت آنها می باشد.
هر متر پارچه های ترگال ۲۴۰ گرم می باشد و هر‌ متر پارچه کج راه ۲۸۰ گرم است، بنابراین ضخامت پارچه کجراه از ترگال بیشتر است.
همانطور که از نام پارچه کجراه مشخص است، بافت کج این پارچه یکی دیگر از دلایل تفاوت آن با پارچه ترگال است.

کاربرد پارچه های کجراه و‌ ترگال در بیمارستان چیست؟

انواع پارچه ترگال و کج راه در رنگبندی های گوناگون با بیش از ۵۰ رنگ متنوع با عرض ۱۵۰ سانتی متر تولید می گردند.

 • دوخت لباس پرسنل بیمارستان
 • دوخت ملحفه و‌ روتختی
 • دوخت روپوش پرستاری و پزشکی
 • دوخت لباس جراحان اتاق عمل و …
  از جمله مصارف عمده این پارچه های بیمارستانی است.

پارچه ترگال کجراه ضد آب ژاول چیست؟

برخی از پارچه های ترگال و ‌کجراه به دلیل استفاده به عنوان گان و لباس های جراحی که ارتباط مستقیم با خون و باکتری دارند، باید حتما با مواد شوینده مانند وایتکس شستشو گردند.
چنین پارچه های ترگال و‌ کجراهی که قابلیت شستشو با وایتکس را داشته باشند و دچار افت کیفیت رنگ نگردند به اصطلاح ضد آب ژاول نامیده می شوند.

فروش پارچه ترگال و‌ کجراه بیمارستانی :

همانطور که قبلا بیان کردیم، عرض پارچه های ترگال و کجراه ۱۵۰ سانتی متر است که بصورت طاقه های ۴۰ متری طاقه پیچی می شوند.
رنگبندی این پارچه ها بسیار گسترده است که فروش آنها بصورت طاقه ای و یا عدل های ۳۲۰ متری انجام می گردد.

خرید پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه های اسپان باند بیمارستانی:

پارچه اسپان باند که به پارچه های یکبار مصرف شناخته شده هستند، کاربرد های متعددی مانند صنعتی، گلخانه ای و بیمارستانی دارند.
پارچه های یکبارمصرف در گرماژ های متعدد از ۱۵ گرم تا ۹۰ گرم در کارخانه تولید می شوند که هرکدام برای مصارف خاصی استفاده می شوند.
معمولا از پارچه های اسپان باند در بیمارستان برای دوخت لباس های یکبار مصرف بیمارستانی، روتختی، شان و گان و …به کار می گیرند.

فروش پارچه اسپان باند :

پارچه های یک بار مصرف بیمارستانی معمولا در عرض های ۱۲۰ و ۱۶۰ تولید می گردند که متراژ طاقه های اسپان نیز متناسب با گرماژ تعیین می گردد.
برای مثال گرماژ های ۳۸ و کمتر بصورت طاقه های ۱۰۰۰ متری طاقه پیچی می شوند.
خرید و فروش انواع پارچه اسپان باند برای بیمارستان اگر برای دوخت لباس بیمار انتخاب شود معمولا در گرماژ های ۳۵ تا ۵۰ در عرض ۱۶۰ انجام می شود.
پارچه های اسپان در عرض ۱۲۰ نیز برای دوخت روتختی های یکبار مصرف بیمارستانی بصورت عمده خرید و فروش می گردد.

خرید پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه پنبه ای بیمارستانی :

پارچه های پنبه ای که در بیمارستان مورد استفاده قرار می گیرند بصورت لانه زنبوری و پوشکی هستند که مصارف متعددی در مراکز درمانی دارند و چنین مراکزی همیشه در حال خرید عمده این پارچه در طول سال هستند.
پارچه های پنبه ای به دلیل آبگیر بودن و‌ جذب بسیار خوب آب، جهت نظافت محیط و‌ حتی شستشو و نظافت وسایل جراحی بسیار پارچه ای کاربردی است.
پارچه های پوشکی نیز همانگونه که از نامش مشخص است، در بخش زایمان جهت پوشک نوزاد استفاده می شود که علاوه بر آبگیر بودن پارچه، به دلیل خصوصیات پنبه، پوست نوزاد هیچگونه حساسیتی نخواهد داشت.

فروش عمده پارچه های پنبه ای بیمارستانی :

پارچه های پنبه ای لانه زنبوری و پوشکی در عرض ۱۵۰ سانتی متر در کارخانه تولید می شود که هر دو پارچه دارای رنگبندی نیز هستند.
پارچه های پنبه لانه زنبوری و پوشکی معمولا سفید، صورتی، آبی، سبز و زرد رنگرزی می گردند.
پارچه های پنبه ای بصورت طاقه های ۴۰ متری طاقه پیچی می گردند که خرید و فروش عمده این پارچه بصورت طاقه ای و عدلی انجام می گردد.

پارچه برزنت بیمارستانی :

پارچه های برزنت و همچنین پارچه های شمعی یکی از پارچه های مورد استفاده در بخش پانسمان و تزریقات است که بصورت عمده از کارخانه خریداری می شود.
به دلیل عدم جذب مایعات، پارچه ها برزنت و پارچه های شمعی در چنین بخش هایی از بیمارستانی مورد استفاده قرار می گیرد که دچار آلودگی نگردند.

همچنین یکی دیگر از کاربرد های اینگونه پارچه های برای دوخت روتختی می باشد.
برای برخی از بیماران که کنترل ادرار ندارند، از چنین پارچه هایی جهت رو تخت بیمارستان استفاده می کنند که به راحتی قابل شستشو و کنترل نظافت محیط باشد.

خرید پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

پارچه تریکو نوزادی و پارچه های حوله ای بیمارستانی :

پارچه های تریکو پارچه هایی هستند که با دستگاه های گرد بافت در کارخانه های داخلی تولید و در بازار خرید و فروش می گردد. اما پارچه های تریکو نوزادی همانگونه که از اسم پارچه مشخص است، معمولا برای بخش زایمان به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.
پارچه های نوزادی معمولا از الیاف پنبه تشکیل می گردند که موجب بروز حساسیت برای بدن نوزاد نشود.

پارچه های حوله ای نیز یکی پارچه های پر مصرف در بخش های مختلف بیمارستان است که هرسال حجم انبوهی از این پارچه خریداری می گردد.
این پارچه های حوله ای در بیمارستان بصورت یکبار مصرف استفاده می شود و به همین دلیل ارزان قیمت بودن پارچه های حوله برای بیمارستان بسیار اهمیت دارد.
پارچه حوله ای نیز همانند سایر پارچه ها متناسب با الیاف و کیفیت بافتشان به قیمت های گوناگونی در بازار عرضه می شوند.

خرید پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی

خرید پارچه بیمارستانی از کارخانه نساجی :

کارخانه های نساجی بسیاری در کشور در حال حاضر در امر تولید و‌ تکمیل پارچه های گوناگون همانند پارچه بیمارستانی فعالیت دارند.
اما قطعا پارچه های مصرفی بیمارستان بسیار گسترده است که هریک از آنان توسط تعدادی از کارخانه های نساجی و بافندگی پارچه انجام می شود.

مراکز درمانی و بیمارستانی به دلیل خرید پارچه بصورت عمده و تیراژ های زیاد، تمایل به ارتباط مستقیم با کارخانه را خواهند داشت.
چنین ارتباطی برای خرید پارچه بیمارستانی، موجب تهیه پارچه به قیمت ارزان، سفارش عمده پارچه و تحویل سریعتر پارچه های مصرفی خواهد بود.

شهر اصفهان به دلیل حضور کارخانه های نساجی بسیار زیاد، بهترین مکان جهت خرید عمده انواع پارچه بخصوص بیمارستانی خواهد بود.
اما برای خرید آگاهانه انواع پارچه بیمارستانی باید تجربه کافی داشته باشد و یا به مراکز فروش پارچه ای مراجعه کنید که بهترین پارچه را صادقانه و متناسب با نیاز مشتریان ارایه دهد.
توجه داشته باشید که تمامی پارچه هایی که نام بردیم توسط کارخانه های متعددی بافته می شوند که بدون هیچگونه تردیدی، کیفیت آنان یکسان نخواهد بود و برای سفارش پارچه باید به قیمت و‌ کیفیت پارچه توجه کنید.

2 پاسخ
 1. زهرا
  زهرا گفته:

  باسلام من تازه میخواهم وارد تولید لباس بیمارستانی بشم لطفاً راهنمایی کنید که از کجا شروع کنم وقیمت پارچه بیمارستانی چنده ممنون

  پاسخ
  • admin3
   admin3 گفته:

   سلام وقت بخیر
   از طریق کانال تلگرام میتوانید طرح های موجود را مشاهده کنید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *